FİLİZ'DEN HİKAYESİ...

Merhaba ben Simay. Filiz’denin kurucusu…
Aslında tam adımı söylemeliyim Filiz Simay.
İşte Filiz’den tam buradan çıktı benden.
İsmimden, kökenimden tıpkı ürettiklerimiz gibi..

2016 yılına ekonometri eğitimimi tamamladığımda tam olarak bunu yapmak istediğimin bu olmadığını düşünüyordum. İşte bu yüzden, 2017 yılında İstanbul bilgi Üniversitesi Marka Okulu – Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programına kendi markamı yaratabilmek adına başladım. Eş zamanlı olarak taş evin eksiklerini belirledik ve en ince detayı üzerine bile uzunca müzakere edilerek tamamlandı. Babamın yıllar önce temiz gıda ile beslenmemiz ve doğa ile iç içe büyümemiz için yaptığı bu taş ev şimdi Filiz’den e yuva oldu. Sizler için de temiz gıda mevsiminde ürün üretmek üzere ananevi usul ve doğaya saygı ile kapılarını açtı. Filizden de amacımız bu topraklarda yıllardır benimsenmiş ekim dikim yöntemleri ile ürün yetiştirip, yine topraklarımıza ve kültürümüze ait hazırlama, pişirme ve saklama yöntemlerini kullanarak sizlere sunmak. Filiz’den etiketi ile size ulaşan her ürünün kendi soframızda olduğunu, katkı ve koruyucu madde içermediğini ayrıca doğaya ve ekolojik dengeye saygı ile üretildiğini bilmenizi isteriz.
Ve asıl hikaye şimdi başlıyor; hoş geldiniz..

Filiz Simay Karaca 1994 yılında dünyaya gelmiştir.
İlk, orta ve lise eğitimini Balıkesir’de almış olup, üniversite eğitimini İstanbul Marmara üniversitesi ekonometri bölümünde tamamlamıştır.
Üniversite eğitimi devam ederken bir ekmek ve pasta atölyesinde çalışmaya başlamıştır. Burada çalıştığı dönem süresince ürünlerin mutfakta tamamlanıp alıcıya ulaşmasına kadar tüm süreçlerde aktif yer almış olup, mutfak ve pazarlama temellerini burada atmıştır.
Üniversite eğitimini tamamlamasının ardından bir süre İstanbul’da reklam sektöründe çalışmıştır. Bu tecrübe ile aslında yapmak istediğinin ne olduğunu tam olarak anlamasında büyük katkı sağlamıştır. Ani bir kararla istifa ederek ilk adımı atmış ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu-Pazarlama İletişimi yüksek lisansına başvurmuştur.
Filiz’den Taş Ev projesi ile kabul almış ve 2 yıllık yüksek lisans süresince aldığı eğitim ile de projesini geliştirmiştir.
Yüksek Lisans Mezuniyeti ile birlikte hayalini gerçeğe dönüştürmüş ve hala geliştirmek için üzerinde çalışan genç bir kadın girişimcidir.